Razem ciekawiej i weselej… Ferie zimowe

w Zespole  Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie

    25.01- 05.02.2016

       Zadaniem organizatorów   było zapewnienie dzieciom opieki i atrakcyjnych zajęć w czasie, gdy  ich rodzice byli zajęci pracą zawodową. Dzieci  mogły rozwijać swoje zainteresowania, uczestniczyć  w oferowanych zajęciach, integracyjnych, sportowych, komputerowych, plastycznych, warsztatach fotograficznych, kulinarnych, naukowych, wyjeżdżać do kina. Zajęcia odbywały  się  przez 5 dni w tygodniu(od poniedziałku do piątku)   po 3 godz. dziennie.
Uczniowie uczestniczyli w małych plenerach malarskich ,,Uroki zimy”. W swoich pracach posługiwali się techniką collagu. Z ich małych ,,dzieł” została stworzona wystawka.
Uczniowie klasy VI spotkali się na kilkugodzinnych warsztatach ,,Razem ciekawiej i weselej”. Pod okiem instruktora poznali tajniki fotografii. Od mistrza kulinarnego nauczyli się przyrządzać pizzę na gorącym kamieniu. Uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich: ,,Na tropach Robinsona” i ,,Teatromaniak”. Szukali matematycznych rozwiązań interesujących zadań i wybrali się w wirtualną podróż do Wielkiej Brytanii, by doskonalić znajomość  
j. angielskiego. W skład tych zajęć wchodził dodatkowo trening koszykówki prowadzony przez instruktora. Uczniowie ponadto mieli nocleg w szkole. W kolejne dni odbywały się rozgrywki w szachy  i warcaby, zajęcia komputerowe- kalambury i wybieranie najlepszych zdjęć z ferii, turniej zagadek i konkurs ,,Zgadnij, jaka to bajka”, rozgrywki w piłkę nożną, siatkową, unihokeja i ping-ponga. Uczniowie dwukrotnie wyjeżdżali do kina w Olsztynku na filmy: „Żółwik Sumy” i „Miś Yogi”,  a także oglądali  ekspozycję w Multimedialnym Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag II B i historii Olsztynka. Podczas ferii odbył się także bal karnawałowy. Uczniowie prezentowali przebrania wykonane z surowców wtórnych. Wybrano także królową i króla balu.  W ostatnim dniu ferii klasa III i IIb pojechały do Olsztynka na XX-lecie ZASiP-u, gdzie prezentowały tańce pszczół i pająków.
 
                                                                                                                                         Jolanta Rutkiewicz